picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

licencja pilota, poszukuję !

licencja pilota, poszukuję !

Długo trwa kursy na pilota z licencją turystyczną? Wiem, iż licencja rekreacyjna też jest, natomiast mnie interesują nieco większe samoloty. Może macie jakąś szkołę, jaka jest w stanie mi w tym pomóc? Czekam na odpowiedzi.

Miner67

Posty: 3

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

HalskiPol

Posty: 28

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

CHatka-eKo

Posty: 3

 
Kocham latanie, natomiast na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje możliwości wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, że same koszty kursu są wysokie. Nabycie samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

frunter45

Posty: 16

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby wspaniałe lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, iż marzyć nadal będzie, natomiast może w przyszłości?

Aniusiaaa1

Posty: 2

 
Zapisałem się do szkoły pilotów https://szkolapilotazu.pl i jestem bardzo zadowolony. Mają instruktorów, którzy naprawdę potrafią nauczyć. Cieszę się, że tutaj jestem i mam nadzieje, że zdam egzamin państwowym.

Ptaszyna

Posty: 5

 
Z tego, co wiem, iż licencja turystyczna to sporo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego sporo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś rzeczywiście niezwykle poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, iż się do tego nadajemy.

dzaman

Posty: 5

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, ale nie dałem rady. Myślałem, że będzie to łatwiejsze zadanie do wykonania, a okazało się zbyt trudne. Teorii mnóstwo. To jest kilka przedmiotów, które trzeba znać perfekcyjnie. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

raptofil

Posty: 12

 
Z tego, co wiem licencje pilota można otrzymać, niemniej jednak trzeba też mnóstwo się uczyć. Dziś każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

djramu

Posty: 3

 
Samoloty zawsze były kosztowne i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć mnóstwo pieniędzy, lecz i trzeba się do tego nadawać. Badania, jakie trzeba wykonać to przecież początek.

Aniusiaaa1

Posty: 4